annonce rencontre 70 site de rencontre femme chretienne comment se décrire pour un site de rencontre vivastreet rencontre des femme black a 78 rencontre femme kabyle tizi ouzou escroc site de rencontre

Zasada działania

Działanie systemu polega na jednoczesnym rozdzwonieniu telefonów zarejestrowanych w nim strażaków w wyniku alarmu zainicjowanego przez SK PSP.

Każda jednostka OSP podczas rejestracji konta w serwisie pasosp.pl otrzymuje indywidualny numer telefonu dzięki któremu może zostać zaalarmowana. Numer ten jednocześnie pokazuje się na ekranach telefonów alarmowanych strażaków i jest inny dla każdej OSP podległej danej jednostce PSP.

Najprostszym i najczęściej wybieranym sposobem wywołania alarmu, jest dopisanie numeru nadanego jednostce OSP do terminala GSM w remizie. Alarmowanie jest wtedy automatycznie uruchamiane wraz z włączeniem syreny.

Inne metody uruchomienia alarmowania to:

  • Dzwoniąc bezpośrednio na numer OSP przypisany przez system PASOSP
  • Przy pomocy Panelu Dyżurnego PSP udostępnionego bezpłatnie dla Komend PSP.

Panel ten pozwala na bezpośrednie wywołanie alarmu w jednostkach OSP podlegających terytorialnie pod daną PSP. Można też za jego pomocą wysłać wiadomość SMS z informacją o zdarzeniu. W czasie alarmu pojawiają się też informacje o reakcji alarmowanych strażaków. Informacje te pojawiają się niezależnie od tego w jaki sposób został zainicjowany alarm.

Telefony alarmowanych członków OSP pełnią funkcję osobistych terminali statusów. Nie jest wymagane połączenie z internetem lub siecią WiFi, wystarczy być w zasięgu sieci GSM.

Poprzez konkretną reakcję na alarm strażak informuje kolegów z OSP oraz Dyżurnego SK o tym czy stawi się na alarm i w jakim czasie.

zasada-dzialania-pasosp