Czy można zainicjować alarm wiadomością SMS

Wychodząc naprzeciw klientom którzy posiadają stary typ Terminala SMS i nie są w stanie wywołać alarmu dzwoniąc, uruchomiliśmy możliwość wywołania alarmu wiadomością SMS.

Alarm SMS można wywołać na 3 sposoby

 1. Wysyłając specjalny kod generowany przez jednostkę OSP
 2. Definiując nr telefonu który może wywołać alarm – pusty SMS przysłany z tego numeru zainicjuje alarm
 3. Definiując numer telefonu i określoną treść wiadomości- jeżeli nadawca SMS i jego treść będą odpowiadać temu co zapisano w systemie, alarm zostanie wywołany

Każdy z powyższych sposobów spowoduje, strażakom rozdzwonią się jednocześnie telefony podczas alarmu.

Czy potrzebuję specjalny Terminal SMS

Nasz system współpracuje z każdym dostępnym terminalem SMS.

Pełną i niezawodną integrację z Platformą Alarmowania Strażaków można uzyskać dzięki dedykowanemu terminalowi PAS-4

Jeżeli nie masz żadnego terminala i szkoda ci pieniędzy żeby go kupić, poproś w swojej Komendzie PSP żeby alarmowali cię poprzez nasz Panel Dyżurnego PSP, lub wysyłając wiadomość SMS z kodem twojej jednostki na specjalny nr telefonu udostępniony przez nasz system.

Jak można wywołać alarm.

Alarm można wywołać na kilka sposobów.

 • dzwoniąc na wybrany przy rejestracji numer telefonu
 • wysyłając wiadomość SMS z określoną na specjalny numer telefonu
 • inicjując alarm z panelu dyżurnego PSP

Jakie są koszty wejścia w system.

Rejestrując się na Platformie Alarmowania Strażaków nie ponosisz żadnych kosztów na start.

Po rejestracji twoje konto zostaje ustawione na opcję „test 30 dni” Otrzymasz też 1 zł do wykorzystania w dowolny sposób.

Jest to czas na zapoznanie się z usługą i wybranie jaka forma rozliczeń jest dla ciebie najlepsza.

Jeżeli masz mało wyjazdów alarmowych, wtedy lepiej wybrać opcję przedpłaty. Wystarczy doładować konto kwotą 20zł żeby mieć konto ważne przez rok. Koszty alarmów i SMS będą odliczane z twojego konta.

Gdy masz dużo wyjazdów i alarmujesz dużo strażaków, wtedy policz czy nie warto wybrać opcji abonamentowej. W tej opcji za alarmy nie są naliczane żadne opłaty, jedynie gdy chcesz korzystać z wiadomości SMS, musisz doładować konto kwotą nie mniejsza niż 5 zł

Dlaczego muszę odebrać i naciskać cyferki.

To co zrobisz podczas alarmu zostanie zarejestrowane i wyświetlone w dwóch miejscach.

 • Na stronie info dla OSP – jest to strona przeznaczona do prezentacji w Remizie jak poszczególni strażacy odpowiadają na alarm.

 • W panelu dyżurnego PSP – są tam przedstawiane informacje zbiorcze w czasie rzeczywistym o ilości osób które zgłoszą się na alarm. Jest też przedstawiony czas w jakim jednostka będzie gotowa do wyjazdu. Czas ten jest ustalany na podstawie tego co naciśniesz odbierając alarm

jednoskiOSP

Co mam zrobić gdy dzwoni telefon.

Gdy dzwoni numer alarmujący wybrany w czasie rejestracji OSP należy postępować według następującego schematu:

 • zgłoszę się na alarm – odbierz telefon i wciśnij cyfrę od 1do 9, cyfry te oznaczają czas w minutach po jakim deklarujesz obecność w remizie. Gdy po odebraniu połączenia nie zostanie naciśnięta żadna cyfra, system przyjmuje domyślny czas reakcji określony w karcie alarmowanej osoby
 • Nie zgłoszę się na alarm – odbierz telefon i naciśnij 0 (zero) wtedy system zarejestruje, że nie stawisz się na alarm.
 • Nie odebrałem lub odrzuciłem połączenie – w takim przypadku zostaniesz zarejestrowany jako osoba która nie określiła swojego statusu, nie jesteś brany pod uwagę przy obliczaniu dostępności jednostki. System zadzwoni do ciebie jeszcze raz po około 40 sekundach.